ПРАВОТО – ИЗКУСТВО НА ДОБРОТО И СПРАВЕДЛИВОТО

На 13.08.2024. бе поредното  4-то занятие от  ИНИЦИАТИВАТА на ЦОП и ЦСРИ Първомай „ЛЯТНА АКАДЕМИЯ НА СОНИК СТАРТ 2024“.

Потребителите НА ЦОП, ЦСРИ, ЦНСТДБУ Първомай, родители, близки, приемни родители и гости  бяхме на посещение в Районен съд Първомай.

Децата следяха  с огромен интерес  презентацията на г-жа Атанаска Гаджева-административен секретар на РС Първомай – „ Правото – изкуство на доброто и справедливото“.

Успяха да разгледат една от най-старите съдебни зали, която се намира в сградата на Съдебната палата в гр. Първомай, построена през 1934 г.

Научиха много за държавността, символите на държавност-герба, знамето, печата, химна на Република България, властта, законите,  видовете съдебни дела.

Проявиха любопитство и  особен интерес  за тях бе  това, че успяха да седнат на столовете  и местата, да се  почустват като  съдии, съдебни заседатели, свидетели и адвокати за кратко време.

Всички ние се радваме за проявеното внимание от децата и се надяваме, че ще предизвикаме у тях желание за постоянно усвояване на учебния материал, получаване на високо образование и защо не да имаме бъдещи магистрати от нашите потребители.

Екипите на ЦОП и ЦСРИ отправят огромна благодарност  към  председателя  и  към  административния секретар на РС Първомай  за тази възможност!